Share Page
Year:
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Category:
Nationality:
All
South Africa
Andorra
Angola
Argentina
Australia
Austria
Belgium
Botswana
Brazil
Canada
China
Colombia
Costa Rica
Croatia
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Ecuador
England
Estonia
Finland
France
Germany
Greece
Guatemala
Hong Kong
Hungary
Iceland
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Japan
Latvia
Lesotho
Luxembourg
Mauritius
Mexico
Mozambique
Namibia
Netherlands
New Zealand
Norway
Panama
Peru
Poland
Portugal
Russian Federation
Scotland
Singapore
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Uganda
United States of America
Venezuela
Wales
Zambia
Zimbabwe
Search:
Relationship:
All
Colleague
Friend
Parent/Child
Partner
Sibling
Spouse
2024 Race Register
Click on team to view more information
Team Name
Rider 1
Category
Rider 2
Team Name:
Toyota-Specialized-NinetyOne
Rider 1:
1-1 Matthew Beers
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
1-2 Howard Grotts
USA
Team Name:
World Bicycle Relief
Rider 1:
2-1 Nino Schurter
Switzerland
Category:
UCI Men
Rider 2:
2-2 Sebastian Fini
Denmark
Team Name:
Wilier Vittoria Factory
Rider 1:
3-1 Fabian Rabensteiner
Italy
Category:
UCI Men
Rider 2:
3-2 Samuele Porro
Italy
Team Name:
Singer Racing
Rider 1:
5-1 Simon Stiebjahn
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
5-2 Jakob Hartmann
Germany
Team Name:
BULLS Mavericks
Rider 1:
6-1 Simon Schneller
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
6-2 Urs Huber
Switzerland
Team Name:
Buff Megamo
Rider 1:
7-1 Hans Becking
Netherlands
Category:
UCI Men
Rider 2:
7-2 Wout Alleman
Belgium
Team Name:
Torpado Kenda Factory
Rider 1:
8-1 Diego Rosa
Italy
Category:
UCI Men
Rider 2:
8-2 Casey South
Switzerland
Team Name:
ORBEA Leatt Speed Company
Rider 1:
10-1 Georg Egger
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
10-2 Lukas Baum
Germany
Team Name:
Klimatiza Toteemi Cabberty
Rider 1:
11-1 Roberto Bou Martin
Spain
Category:
UCI Men
Rider 2:
11-2 Miguel Muñoz Moreno
Spain
Team Name:
Buff Megamo 2
Rider 1:
12-1 José Dias
Portugal
Category:
UCI Men
Rider 2:
12-2 Enrique Morcillo Vergara
Spain
Team Name:
BIDON RECUP
Rider 1:
13-1 Frans Claes
Belgium
Category:
UCI Men
Rider 2:
13-2 Hansueli Stauffer
Switzerland
Team Name:
Wilier Torpado
Rider 1:
14-1 Daniel Geismayr
Austria
Category:
UCI Men
Rider 2:
14-2 Jakob Dorigoni
Italy
Team Name:
Scott Calabandida | Mazowsze
Rider 1:
15-1 Sergio Mantecon Gutierrez
Spain
Category:
UCI Men
Rider 2:
15-2 Pawel Bernas
Poland
Team Name:
Toyota-Specialized
Rider 1:
16-1 Alexander Miller
Namibia
Category:
UCI Men
Rider 2:
16-2 Johan van Zyl
South Africa
Team Name:
KMC
Rider 1:
17-1 Tim Smeenge
Netherlands
Category:
UCI Men
Rider 2:
17-2 Teus Ruijter
Netherlands
Team Name:
Imbuko A
Rider 1:
18-1 Marco Joubert
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
18-2 Wessel Botha
South Africa
Team Name:
PYGA Euro Steel
Rider 1:
19-1 Philip Buys
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
19-2 Pieter Du Toit
South Africa
Team Name:
Honeycomb Pro Cycling
Rider 1:
21-1 Marc Pritzen
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
21-2 Tristan Nortje
South Africa
Team Name:
Cannondale ISB - KTM
Rider 1:
22-1 Riccardo Chiarini
Italy
Category:
UCI Men
Rider 2:
22-2 Nicolas Samparisi
Italy
Team Name:
D2MONT MERIDA
Rider 1:
23-1 Lubomir Petrus
Czech Republic
Category:
UCI Men
Rider 2:
23-2 Karel Hnik
Czech Republic
Team Name:
EduInnov8 | Trek
Rider 1:
24-1 Sascha Weber
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
24-2 Jaco Venter
South Africa
Team Name:
PYGA Euro Steel 2
Rider 1:
25-1 Michael Foster
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
25-2 Jaedon Terlouw
South Africa
Team Name:
Superior Lions
Rider 1:
26-1 Jaroslav Kulhavy
Czech Republic
Category:
UCI Men
Rider 2:
26-2 Filip Adel
Czech Republic
Team Name:
Bike-Discount PaiN
Rider 1:
28-1 Paul Häuser
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
28-2 Niclas Ranker
Germany
Team Name:
Rose Racing Circle Beta
Rider 1:
30-1 Luis Neff
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
30-2 Noah Neff
Germany
Team Name:
Schwalbe Syndicate
Rider 1:
31-1 Pierre Billaud
France
Category:
UCI Men
Rider 2:
31-2 Jason Bouttell
England
Team Name:
Insect Science 2
Rider 1:
32-1 Alan Gordon
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
32-2 Keagan Bontekoning
South Africa
Team Name:
Thijs Hendriks-Bikesight
Rider 1:
33-1 Bart Classens
Netherlands
Category:
UCI Men
Rider 2:
33-2 Juul van Loon
Netherlands
Team Name:
ROSE Racing Circle Alpha
Rider 1:
34-1 Tim Feinauer
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
34-2 Jan-Ole Zilse
Germany
Team Name:
24/7 Security / Giant
Rider 1:
35-1 Jan Withaar
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
35-2 Thomas Bonder
Netherlands
Team Name:
Imbuko B
Rider 1:
36-1 Franko Van Zyl
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
36-2 Rudi Koen
South Africa
Team Name:
Mohein
Rider 1:
37-1 Heinie Beukes
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
37-2 Freddie Visser
South Africa
Team Name:
ACT
Rider 1:
38-1 Pieter Korkie
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
38-2 Keegan Tullis
South Africa
Team Name:
Pump For Peace
Rider 1:
39-1 Unathi Nxumalo
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
39-2 Tumelo Makae
Lesotho
Team Name:
ValleyElectrical TitanRacing
Rider 1:
40-1 Matthys Beukes
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
40-2 Rossouw Bekker
South Africa
Team Name:
EF EasyPost X Amani Pro
Rider 1:
41-1 Lachlan Morton
Australia
Category:
UCI Men
Rider 2:
41-2 Jordan Schleck Ssekanwagi
Uganda
Team Name:
1OF1 Cycling Team
Rider 1:
42-1 Wolfgang Krenn
Austria
Category:
UCI Men
Rider 2:
42-2 David Schöggl
Austria
Team Name:
FuelX
Rider 1:
43-1 Erick Heyns
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
43-2 Wayne Van der walt
South Africa
Team Name:
La Dupla
Rider 1:
45-1 Cesar Mato Alonso
Spain
Category:
UCI Men
Rider 2:
45-2 Oscar Pujol Muñoz
Spain
Team Name:
Intertwined
Rider 1:
46-1 Thomas Hudson
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
46-2 Til Spiegel
Germany
Team Name:
Engel Drilling | Velovita
Rider 1:
47-1 Maximilian Schwarz
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
47-2 Fabian Schormair
Germany
Team Name:
EIDF
Rider 1:
48-1 Haimar Zubeldia
Spain
Category:
UCI Men
Rider 2:
48-2 Julen Zubero Aldekoa
Spain
Team Name:
Sportpark Au
Rider 1:
49-1 Matthew Leppan
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
49-2 Jordan Haarpaintner
Germany
Team Name:
Orbea Factory Team
Rider 1:
50-1 Ibon Zugasti
Spain
Category:
UCI Men
Rider 2:
50-2 Dario Gadeo Fernandez
Spain
Team Name:
Stage 21
Rider 1:
51-1 Noah Warren
USA
Category:
UCI Men
Rider 2:
51-2 Griffin Hoppin
USA
Team Name:
Delta Bike x MT
Rider 1:
52-1 Aaron Wilhelmi
Germany
Category:
UCI Men
Rider 2:
52-2 Noah Jung
Germany
Team Name:
The Bike Shop Plett
Rider 1:
53-1 Rogan Smart
South Africa
Category:
UCI Men
Rider 2:
53-2 Julian Jessop
South Africa
Team Name:
One To One Catalunya
Rider 1:
54-1 Josep Colomina Tomas
Spain
Category:
UCI Men
Rider 2:
54-2 Roger Colomina Tomàs
Spain
Team Name:
SYCD Pro Cycling
Rider 1:
55-1 Komborero Bere
Zimbabwe
Category:
UCI Men
Rider 2:
55-2 Daan Terblanche
South Africa
Team Name:
Witzenberg
Rider 1:
57-1 Hannes Hanekom
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
57-2 Jandri Ferreira
South Africa
Team Name:
Fairtree DPworld cannonda
Rider 1:
58-1 Kusaselihle Ngidi
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
58-2 Damon Terblanche
South Africa
Team Name:
Citi Change a Life 1
Rider 1:
60-1 Sbonakaliso Msweli
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
60-2 Nhlanhla Mthembu
South Africa
Team Name:
Efficient Infiniti SCB SRAM
Rider 1:
61-1 Vera Looser
Namibia
Category:
UCI Women
Rider 2:
61-2 Alexis Skarda
USA
Team Name:
Cannondale Factory Racing
Rider 1:
62-1 Mona Mitterwallner
Austria
Category:
UCI Women
Rider 2:
62-2 Candice Lill
South Africa
Team Name:
GHOST Factory Racing
Rider 1:
63-1 Anne Terpstra
Netherlands
Category:
UCI Women
Rider 2:
63-2 Nicole Koller
Switzerland
Team Name:
e-FORT | MenteCorpo
Rider 1:
64-1 Margot Moschetti
France
Category:
UCI Women
Rider 2:
64-2 Costanza Fasolis
Italy
Team Name:
Cannondale ISB Women
Rider 1:
65-1 Monica Yuliana Calderon Martinez
Colombia
Category:
UCI Women
Rider 2:
65-2 Meritxell Figueras
Spain
Team Name:
Scott Calabandida | Bulls
Rider 1:
66-1 Natalia Fischer Egusquiza
Spain
Category:
UCI Women
Rider 2:
66-2 Irina Luetzelschwab
Switzerland
Team Name:
e-FORT | PrivateClientHoldings
Rider 1:
67-1 Léna Gérault
France
Category:
UCI Women
Rider 2:
67-2 Hayley Preen
South Africa
Team Name:
8capital
Rider 1:
68-1 Janka Keseg Stevkova
Slovakia
Category:
UCI Women
Rider 2:
68-2 Martina Krahulcova
Slovakia
Team Name:
Toyota-Specialized-NinteyOne
Rider 1:
69-1 Sofia Gomez Villafane
Argentina
Category:
UCI Women
Rider 2:
69-2 Samara Sheppard
New Zealand
Team Name:
#SheUntamed
Rider 1:
70-1 Sarah Hill
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
70-2 Hayley Smith
South Africa
Team Name:
Cape Classic 380
Rider 1:
71-1 Tarryn Povey
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
71-2 Kylie Hanekom
South Africa
Team Name:
Cruze Control
Rider 1:
72-1 Nicola Freitas
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
72-2 Robyn Williams
South Africa
Team Name:
Fortress Women
Rider 1:
73-1 Ila Stow
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
73-2 Laura Stark
Germany
Team Name:
Efficient Infiniti Insure
Rider 1:
74-1 Steph Wohlters
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
74-2 Danielle Strydom
South Africa
Team Name:
Pirtek
Rider 1:
75-1 Kelsey Jade Van Schoor
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
75-2 Claudia Krenn
Austria
Team Name:
Elements
Rider 1:
76-1 Juanita Mackenzie
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
76-2 Mandi Augustyn
South Africa
Team Name:
Distance To Empty
Rider 1:
77-1 Starla Teddergreen
USA
Category:
UCI Women
Rider 2:
77-2 Hannah Shell
USA
Team Name:
SHEOVITA
Rider 1:
78-1 Jessica Wilkinson
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
78-2 Rebecca Van Huyssteen
South Africa
Team Name:
Exxaro/PEPTO
Rider 1:
79-1 Omphile Motaung
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
79-2 Kabelo Alphues Maduna
South Africa
Team Name:
Exxaro /Tamela 1
Rider 1:
80-1 Tlotlo Mohweledi Selala
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
80-2 Masixole Zondani
South Africa
Team Name:
Exxaro Tamela 2
Rider 1:
81-1 William Sello Majapholo
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
81-2 Obvious Khorommbi
South Africa
Team Name:
Exxaro/ academy 1
Rider 1:
82-1 Siyabonga Ntsele
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
82-2 Gilbert Mathaba
South Africa
Team Name:
Exxaro/ academy 2
Rider 1:
83-1 Molokela Modiba
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
83-2 France Motshegoa
South Africa
Team Name:
Velokhaya Exinity
Rider 1:
84-1 Lethokuhle Mbuli
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
84-2 Asakhe Dyani
South Africa
Team Name:
Fat Bob
Rider 1:
85-1 John Gale
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
85-2 Philip Ferreira
South Africa
Team Name:
Absa LastLioness
Rider 1:
86-1 Hannele Steyn
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
86-2 Janine Muller
South Africa
Team Name:
Fairtree DP Cannondale
Rider 1:
87-1 Luyanda Thobigunya
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
87-2 Jan Montshioa
South Africa
Team Name:
Pineapple
Rider 1:
88-1 Malusi Buthelezi
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
88-2 Danie Mouton
South Africa
Team Name:
Smartcall
Rider 1:
89-1 Johnno Slatter
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
89-2 Marius Hurter
South Africa
Team Name:
64 CC
Rider 1:
90-1 Bart Meganck
Belgium
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
90-2 Cyrille Chossegros
France
Team Name:
9th Wave Sharks
Rider 1:
91-1 Peter Wouters
Netherlands
Category:
Grand Masters
Rider 2:
91-2 Axel Strauss
Austria
Team Name:
Bulls Masters
Rider 1:
92-1 Karl Platt
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
92-2 Tomás Misser Vilaseca
Spain
Team Name:
Calçonassos Ibiza
Rider 1:
93-1 Felipe Sanz Schevernels
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
93-2 Abel Sanchez Barba
Spain
Team Name:
Devonbosch for Qubeka 1
Rider 1:
94-1 Marc Verhofste
Belgium
Category:
Grand Masters
Rider 2:
94-2 Filip Van Poucke
Belgium
Team Name:
Forestiére & C&C
Rider 1:
95-1 Ralf Kropp
Germany
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
95-2 Rene Vallee
France
Team Name:
GAS Cycling
Rider 1:
96-1 Alistair Haigh-smith
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
96-2 Simon Little
South Africa
Team Name:
Judoclub-calçonassos
Rider 1:
97-1 José Ribas Ferrer
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
97-2 Ricardo Lage Santos
Spain
Team Name:
Legend Chx
Rider 1:
98-1 Christophe Villemin
France
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
98-2 Florentin Matteudi
France
Team Name:
Marathon 1
Rider 1:
99-1 Carlos Garcia
Colombia
Category:
Masters
Rider 2:
99-2 Marcelo Villegas
Colombia
Team Name:
Meerendal
Rider 1:
100-1 Barti Bucher
Switzerland
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
100-2 Peter Furrer
Switzerland
Team Name:
Martin's
Rider 1:
101-1 Wolfgang Martin
Germany
Category:
Mixed
Rider 2:
101-2 Petra Martin
Germany
Team Name:
Road ID/ BC
Rider 1:
102-1 James Scharf Jr
USA
Category:
Grand Masters
Rider 2:
102-2 Mike Rauch
Canada
Team Name:
Snoopy
Rider 1:
103-1 Tomer Osher
Israel
Category:
Masters
Rider 2:
103-2 Gil Zeller
Israel
Team Name:
Specialized Velo Infanger
Rider 1:
104-1 Markus Gisler
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
104-2 André Fedier
Switzerland
Team Name:
Stoneboks
Rider 1:
105-1 Peter Anton Felber
Switzerland
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
105-2 Andreas Diacon
Switzerland
Team Name:
Toscana
Rider 1:
106-1 Felipe Egues Espinosa
Ecuador
Category:
Mixed
Rider 2:
106-2 Ana Idrovo
Ecuador
Team Name:
Give Gas Ivans Velosport
Rider 1:
107-1 Anna Picard
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
107-2 Maurice Picard
Switzerland
Team Name:
Marathon Colombia 3
Rider 1:
108-1 Jorge Mario Rodriguez
Colombia
Category:
Masters
Rider 2:
108-2 Juan Tirado
Colombia
Team Name:
KMC - AAZ SPORTS
Rider 1:
109-1 Abraao Azevedo
Brazil
Category:
Grand Masters
Rider 2:
109-2 Peter Vesel
Slovenia
Team Name:
Gravity Sux
Rider 1:
110-1 Rory Mapstone
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
110-2 Timothy Theunissen
South Africa
Team Name:
Escape Collective-Songo
Rider 1:
112-1 Nic Lamond
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
112-2 Pieter Calitz
South Africa
Team Name:
Ninety One Songo
Rider 1:
113-1 Siphosenkosi Madolo
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
113-2 Darryn Stow
South Africa
Team Name:
Barney's Army
Rider 1:
114-1 Henry Bushney
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
114-2 Shane Chorley
South Africa
Team Name:
Hollard Nam
Rider 1:
115-1 Jaco Lamprecht
Namibia
Category:
Grand Masters
Rider 2:
115-2 Riaan Boshoff
South Africa
Team Name:
CRN / Chrysalis Capital
Rider 1:
116-1 Mark Pienaar
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
116-2 Jeremy Thomson
South Africa
Team Name:
Ernesto cycling
Rider 1:
117-1 Deon Wilkins
South Africa
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
117-2 Raul Navarro Acuna
Venezuela
Team Name:
East City Giants
Rider 1:
118-1 Jarryd Haley
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
118-2 Oliver Munnik
South Africa
Team Name:
Meerendal - DANi Schnider
Rider 1:
119-1 Sabina Compassi
Switzerland
Category:
Mixed
Rider 2:
119-2 Paul Buhler
Switzerland
Team Name:
Onesight
Rider 1:
120-1 Craig Kolesky
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
120-2 Craig Boswell
South Africa
Team Name:
Toshiba Namibia
Rider 1:
121-1 Frank Snyman
Namibia
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
121-2 Atle Hansen
Sweden
Team Name:
The Surgical Institute
Rider 1:
122-1 Vaughn Roux
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
122-2 Nicolaas Swart
Namibia
Team Name:
No Illusions of Grandeur
Rider 1:
123-1 John Bennett
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
123-2 Wayne Collin
South Africa
Team Name:
Dankie Hennie
Rider 1:
124-1 Anton Smal
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
124-2 Mark Oliver
South Africa
Team Name:
CREO & Skyfall
Rider 1:
125-1 Wynand Van Der Berg
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
125-2 Thys Blom
South Africa
Team Name:
SportItalia
Rider 1:
126-1 Niccolo Violati
Italy
Category:
Grand Masters
Rider 2:
126-2 Andrea Cuomo
Italy
Team Name:
Absa CIB
Rider 1:
127-1 Randy Mavunda
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
127-2 Sibusiso Makamu
South Africa
Team Name:
Primos
Rider 1:
128-1 Michael Brown
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
128-2 Benno-Lutz van der Merwe
South Africa
Team Name:
Paddy and his Princess
Rider 1:
129-1 Des Nangle
Ireland
Category:
Mixed
Rider 2:
129-2 Chloe Nangle
South Africa
Team Name:
Gear Change
Rider 1:
130-1 M-A Robin
Canada
Category:
Masters
Rider 2:
130-2 David George
South Africa
Team Name:
Strove Echo
Rider 1:
131-1 Justin Hornsby
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
131-2 Jarrad Van Zuydam
South Africa
Team Name:
High Five!
Rider 1:
132-1 Christiaan Van Zyl
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
132-2 Nico Coetzee
South Africa
Team Name:
Hillbilly’s 2.0
Rider 1:
134-1 Jaco Van Der Merwe
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
134-2 Nicholas Price
South Africa
Team Name:
Lions ithuba
Rider 1:
136-1 Mothekgi Makgatho
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
136-2 Pressmore Musundi Dhlamini
Zimbabwe
Team Name:
Meerendal BIXS
Rider 1:
137-1 Fritz Egli
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
137-2 Stefan Wenk
Switzerland
Team Name:
New Schools of H.O.P.E.
Rider 1:
138-1 Samuel Fourie
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
138-2 Fanus Coetzer
South Africa
Team Name:
Rola Motor Group
Rider 1:
139-1 Comine Claassen
South Africa
Category:
Grand Masters Women
Rider 2:
139-2 Fiona Austin
South Africa
Team Name:
ZZ2 Laeveld Agrochem
Rider 1:
140-1 Bertie Van Zyl
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
140-2 Jaco Kamfer
South Africa
Team Name:
DriveTrain
Rider 1:
141-1 Joel Stransky
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
141-2 Rouxda Grobler
South Africa
Team Name:
LGE Midas
Rider 1:
142-1 Igna De Villiers
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
142-2 Fanie Venter
South Africa
Team Name:
Absa Masters
Rider 1:
143-1 Craig Uria
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
143-2 Michael Posthumus
South Africa
Team Name:
Monterosso al Mare
Rider 1:
145-1 Herbert Smith
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
145-2 William Keith
South Africa
Team Name:
Kamoa Cavaliers
Rider 1:
146-1 Steve Amos
South Africa
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
146-2 Gary Graham
South Africa
Team Name:
SavoKnight
Rider 1:
147-1 Simon Davies
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
147-2 Dave Knight
South Africa
Team Name:
She untamed LIV
Rider 1:
148-1 Reinette Geldenhuis
South Africa
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
148-2 Kirsten Landman
South Africa
Team Name:
Mancor
Rider 1:
149-1 Jose Correia
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
149-2 Wayne Mendoza
South Africa
Team Name:
Lynx Real Estate
Rider 1:
150-1 Ronel Nel
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
150-2 Dirk Nel
South Africa
Team Name:
SheUntamed Mambas
Rider 1:
151-1 Manti Manganye
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
151-2 Nicky Booyens
South Africa
Team Name:
Fortune Favors BC
Rider 1:
152-1 Craig Symon
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
152-2 Brett Fisher
South Africa
Team Name:
Cape Cobras
Rider 1:
153-1 Ewert Small
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
153-2 Breyton Paulse
South Africa
Team Name:
Masgcor
Rider 1:
154-1 Gawie Spies
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
154-2 Blanco Barnard
South Africa
Team Name:
Sumeil
Rider 1:
155-1 Ilse Nel
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
155-2 Philip Beukes
South Africa
Team Name:
Paarl Pensioners
Rider 1:
156-1 Allan Timm
South Africa
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
156-2 Hadley McCormick
South Africa
Team Name:
Redemption
Rider 1:
157-1 Pieter Russouw
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
157-2 Frans Van Schalkwyk
South Africa
Team Name:
Baobab Engineering
Rider 1:
158-1 Robert-lee Tesner
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
158-2 Dean Barnard
South Africa
Team Name:
Pickfords
Rider 1:
159-1 Burger Bester
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
159-2 Hendrik Bester
South Africa
Team Name:
Power & Brains
Rider 1:
160-1 Kobus Du Plooy
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
160-2 Narina Du Plessis
South Africa
Team Name:
SheUntamed Silostrat
Rider 1:
161-1 Michelle Rudolph
South Africa
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
161-2 Cherise Odendaal
South Africa
Team Name:
Lime Princesses
Rider 1:
162-1 Jane Fisher
England
Category:
Grand Masters Women
Rider 2:
162-2 Collette Bastard
South Africa
Team Name:
Fans of 3 peaks
Rider 1:
163-1 Neville Chester
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
163-2 Gregg Davies
South Africa
Team Name:
Aramex Epic Express
Rider 1:
164-1 Warren Espey
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
164-2 Miguel Netto
South Africa
Team Name:
Gone AWOL
Rider 1:
165-1 Niaan Hanekom
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
165-2 Charl Bruyns
South Africa
Team Name:
SheUntamed 22
Rider 1:
166-1 Ricci-Lee Brookstone
South Africa
Category:
UCI Women
Rider 2:
166-2 Sanchia Malan
South Africa
Team Name:
Absolutely SheUntamed
Rider 1:
167-1 Ingrid Avidon
South Africa
Category:
Grand Masters Women
Rider 2:
167-2 Ann Harrison
South Africa
Team Name:
Untamed Spirit
Rider 1:
168-1 Marisa Van Der Linde
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
168-2 Mari Du Toit
South Africa
Team Name:
Absa - FR2
Rider 1:
169-1 Michael Flinn
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
169-2 Stefano Redivo
South Africa
Team Name:
African Trailblazers
Rider 1:
170-1 Matshediso Ebudilwe
Botswana
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
170-2 Julia Westoby
South Africa
Team Name:
DriveTrain 2
Rider 1:
171-1 Danilee Reilly
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
171-2 Tracey Quin
South Africa
Team Name:
SheUntamed Love Authentic
Rider 1:
173-1 Baveesha Naran
South Africa
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
173-2 Buhle Beauty Nontobeko Ngobese
South Africa
Team Name:
M-Squared She Untamed
Rider 1:
174-1 Mamello Letsie
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
174-2 Martha Koekemoer
South Africa
Team Name:
SheUntamed Girl Power
Rider 1:
175-1 Natasja Kask
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
175-2 Elaine Beytell
South Africa
Team Name:
Dingle & Dangle
Rider 1:
176-1 Mark Olivier
England
Category:
Masters
Rider 2:
176-2 Greg Dingley
South Africa
Team Name:
AbsaSheUntamed
Rider 1:
178-1 Carli Cooke
South Africa
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
178-2 Mikayla Benkenstein
South Africa
Team Name:
Just riding SheUntamed
Rider 1:
179-1 Alisha Myers
USA
Category:
Masters Women
Rider 2:
179-2 Louise Ferreira
South Africa
Team Name:
Absa 1
Rider 1:
180-1 Bruwer Nel
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
180-2 Alastair Stewart
South Africa
Team Name:
SheUntamed -Lets Fiks
Rider 1:
182-1 Fikile Jiyane
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
182-2 Letshego Zulu
South Africa
Team Name:
SheUntamed iLoveBoobies
Rider 1:
183-1 Nicci Booysen
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
183-2 Ilana Steenkamp
South Africa
Team Name:
Sumeil Wagyu Bulls
Rider 1:
184-1 Maritz Nel
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
184-2 Johan Fourie
South Africa
Team Name:
SheUntamed -Skyfall
Rider 1:
185-1 Natasha Van Der Berg
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
185-2 Lizle Rosenstein
South Africa
Team Name:
Collos
Rider 1:
186-1 Udo Müller
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
186-2 Markus Weinberg
Germany
Team Name:
Mavericks Athletic Club
Rider 1:
187-1 Justin Milner
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
187-2 Travis Johnston
South Africa
Team Name:
SA Truck Bodies
Rider 1:
189-1 Dirk Samuel Botha
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
189-2 Pieter Van Aswegen
South Africa
Team Name:
One Horse Power
Rider 1:
190-1 Alberto Misan
Brazil
Category:
Grand Masters
Rider 2:
190-2 Marcos Guimarães
Brazil
Team Name:
Albret MTB
Rider 1:
191-1 Jerome Camilleri
France
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
191-2 Romain Maria
France
Team Name:
Al&Va
Rider 1:
193-1 Valere Henrotte
France
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
193-2 Alessio Buetti
Switzerland
Team Name:
Accurafy 4 Green
Rider 1:
196-1 Frederic Caron
France
Category:
Grand Masters
Rider 2:
196-2 Pascal Troles
France
Team Name:
Mopani Pharmacy
Rider 1:
198-1 Hennie Kriek
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
198-2 Ignus Oosthuizen
South Africa
Team Name:
Alilililili
Rider 1:
199-1 Simeon Niederer
Switzerland
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
199-2 Patric Tinner
Switzerland
Team Name:
Onemoretime
Rider 1:
200-1 Johan Jacobs
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
200-2 Colleen Jacobs
South Africa
Team Name:
Dolce Vita
Rider 1:
201-1 Oleg Naumov
Russian Federation
Category:
Grand Masters
Rider 2:
201-2 Aleksandr Sakharovskii
Russian Federation
Team Name:
Legg Up
Rider 1:
202-1 Murray Legg
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
202-2 Trevor Case
South Africa
Team Name:
Barney’s Army 111
Rider 1:
203-1 John Smit
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
203-2 Andrew David James
South Africa
Team Name:
BeerBros
Rider 1:
204-1 Ian Cloete
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
204-2 Christiaan Strydom
South Africa
Team Name:
Vakansie Trap
Rider 1:
205-1 Gerhard Klerck
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
205-2 Ivin Greyling
South Africa
Team Name:
Cesar & pbleins
Rider 1:
206-1 Cesar Fuertes Rosero
Ecuador
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
206-2 Pablo Penagos castro
Colombia
Team Name:
Nutriplus 2
Rider 1:
207-1 Gericke Fourie
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
207-2 Francois Swart
South Africa
Team Name:
Pedal Brothers for CANSA
Rider 1:
208-1 Jaco Swanepoel
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
208-2 Martin Cilliers
South Africa
Team Name:
Demacon & RAF Büddy MTB
Rider 1:
209-1 Julien Van Der Pluym
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
209-2 Hein Du Toit
South Africa
Team Name:
Rawabi Holding
Rider 1:
210-1 Kevin Orlandi
France
Category:
Masters
Rider 2:
210-2 Christiaan Beyers
South Africa
Team Name:
OpenAir Lumnezia - Scott
Rider 1:
211-1 Norbert Cavegn
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
211-2 Ronny Cavegn
Switzerland
Team Name:
Single Speed InSSanity
Rider 1:
212-1 Joaquin A Gil del Real
Panama
Category:
Grand Masters
Rider 2:
212-2 Max Menzies
South Africa
Team Name:
TransAct
Rider 1:
213-1 Gene Jacobs
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
213-2 Anton Du Preez
South Africa
Team Name:
Sanremo
Rider 1:
214-1 Owen Green
Zambia
Category:
Masters
Rider 2:
214-2 Alex Blake
South Africa
Team Name:
Biebark
Rider 1:
215-1 Steven Bark
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
215-2 Anton Biebuyck
South Africa
Team Name:
Bright Cubes
Rider 1:
216-1 Marco Van Den Helm
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
216-2 Stephan Coppelmans
Netherlands
Team Name:
Food lovers market 1
Rider 1:
217-1 Dane Coppin
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
217-2 Johan Huisamen
South Africa
Team Name:
Great Grand Brus
Rider 1:
218-1 Graydon Ilderton
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
218-2 Chanan Weiss
South Africa
Team Name:
Z
Rider 1:
219-1 Mario Hakim Abu-id
Germany
Category:
Grand Masters
Rider 2:
219-2 Vladislav Philippi
Germany
Team Name:
Irish Whenwe's
Rider 1:
221-1 Ashley Seiler
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
221-2 Graham Hannigan
Ireland
Team Name:
Markor
Rider 1:
224-1 Gregor Hengst
Germany
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
224-2 Markus Hertlein
Germany
Team Name:
Old is good
Rider 1:
225-1 Hendrik Du Toit
South Africa
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
225-2 Chris Finnegan
South Africa
Team Name:
One To One Catalunya 1
Rider 1:
226-1 Josep Colomina Lopez
Spain
Category:
Grand Masters
Rider 2:
226-2 Asier Alexander Betolaza Trabado
Spain
Team Name:
Lowlanders
Rider 1:
227-1 Jan Huyse
Belgium
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
227-2 Rob de Brouwer
Belgium
Team Name:
Jan-Trap
Rider 1:
228-1 Jan-Hendrik Gutter
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
228-2 Jan Gutter
South Africa
Team Name:
Spicey Dicey
Rider 1:
229-1 Peter Dicey
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
229-2 Anthony Dicey
South Africa
Team Name:
Flash Harry Waterproofing
Rider 1:
230-1 Peter Winn
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
230-2 Delaney Impey
South Africa
Team Name:
TMI Velopartz racing
Rider 1:
231-1 Matthieu Tanke
Netherlands
Category:
Grand Masters
Rider 2:
231-2 Micha de Vries
Netherlands
Team Name:
Turk en Bal
Rider 1:
232-1 Ben Swart
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
232-2 Paulus Burger
South Africa
Team Name:
Turano Kona Race
Rider 1:
233-1 Guilherme Turano
Brazil
Category:
Masters
Rider 2:
233-2 Hugo Prado Neto
Brazil
Team Name:
#Shift-Faced
Rider 1:
234-1 Clinton Storm
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
234-2 Jeremy Ivins
South Africa
Team Name:
SPH Transport Services
Rider 1:
235-1 Steven Hayes
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
235-2 Daniel Stephen
South Africa
Team Name:
Surf and Bike
Rider 1:
236-1 Philipp Rhode
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
236-2 Bernd Barbrock
Germany
Team Name:
The Okes
Rider 1:
237-1 Daryl Impey
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
237-2 David Higgs
South Africa
Team Name:
91-Songo.info-Toyota
Rider 1:
239-1 Ntlantla Nonkasa
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
239-2 Zizo Tshingana
South Africa
Team Name:
Amorotto by foodness
Rider 1:
240-1 Andrea Olivi
Italy
Category:
Masters
Rider 2:
240-2 Federico Celeghini
Italy
Team Name:
Edelhelfer
Rider 1:
241-1 Jens Freiberg
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
241-2 Tom Schöler
Germany
Team Name:
Eighty Seven
Rider 1:
242-1 Wayne Terblanche
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
242-2 Rehan Smit
South Africa
Team Name:
Frikkadels
Rider 1:
244-1 Brian Koder
USA
Category:
Grand Masters
Rider 2:
244-2 Steven Robinson
USA
Team Name:
GaGaBike-Americasport
Rider 1:
245-1 Andrea Balboni
Italy
Category:
Grand Masters
Rider 2:
245-2 Massimo La Spada
Italy
Team Name:
Langwiel
Rider 1:
246-1 Peter Hardcastle
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
246-2 Danie Louw
South Africa
Team Name:
Hammer-NeverSecond EC
Rider 1:
247-1 Juan Almeida
Ecuador
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
247-2 Lucas Almeida
Ecuador
Team Name:
Invicta Security
Rider 1:
248-1 Arnou Oberholzer
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
248-2 Marisca Steyn
South Africa
Team Name:
Lehan Accountants
Rider 1:
250-1 Abrie Du Plessis
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
250-2 Jean Du Plessis
South Africa
Team Name:
MTB Wittenberg
Rider 1:
252-1 Bart Van Gorp
Belgium
Category:
Grand Masters
Rider 2:
252-2 Steve Vanderveken
Belgium
Team Name:
Mutual Safes
Rider 1:
253-1 Norman Van Rooyen
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
253-2 Drikus Botha
South Africa
Team Name:
One Life
Rider 1:
254-1 Jerome Georges
France
Category:
Grand Masters
Rider 2:
254-2 Yannick Rusch
France
Team Name:
Fundhouse/Techmach
Rider 1:
255-1 Juan-Paul Farinha
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
255-2 Nathaniel Duarte
South Africa
Team Name:
Sander Struck
Rider 1:
256-1 Stefan Sander
Namibia
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
256-2 Jurgen Sander
Namibia
Team Name:
A21
Rider 1:
257-1 Martin Kraty
England
Category:
Grand Masters
Rider 2:
257-2 Nick Caine
Australia
Team Name:
Mack Cycle x Specialized
Rider 1:
258-1 Randy Egues
USA
Category:
Mixed
Rider 2:
258-2 Helena Gilbert-Snyder
USA
Team Name:
The Coopetto
Rider 1:
259-1 Halalisani Njabulo Ndebele
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
259-2 Siyanda Gumede
South Africa
Team Name:
Clarity
Rider 1:
260-1 Andre Costa
Brazil
Category:
Masters
Rider 2:
260-2 Enrico Sampaio Julio
Brazil
Team Name:
Tradewinds
Rider 1:
262-1 Kevin Jacobs
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
262-2 Donald Davidson
South Africa
Team Name:
@Blue
Rider 1:
263-1 Geert Mertens
Belgium
Category:
Mixed
Rider 2:
263-2 Marie Mertens
Belgium
Team Name:
Belgian Duvels
Rider 1:
264-1 Paul Dielen
Belgium
Category:
Grand Masters
Rider 2:
264-2 Erik Van Meel
Belgium
Team Name:
CCRE Swiss
Rider 1:
265-1 Ruben Chirino
Venezuela
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
265-2 Reto Denzler
Switzerland
Team Name:
Garra
Rider 1:
266-1 José María Gauchat
Argentina
Category:
Grand Masters
Rider 2:
266-2 Gabriel Ravasio
Argentina
Team Name:
Living the Dream
Rider 1:
268-1 Paul Duncan
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
268-2 Damian Jones
South Africa
Team Name:
Double Z’s
Rider 1:
269-1 Hein Zeeman
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
269-2 Neels Zeeman
South Africa
Team Name:
go2berg
Rider 1:
270-1 Carin Stofberg
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
270-2 Emile Cronje
South Africa
Team Name:
New Beginnings
Rider 1:
271-1 Andy Walford
England
Category:
Masters
Rider 2:
271-2 Craig Woods
South Africa
Team Name:
Paceline.fit one
Rider 1:
272-1 Andrew Sharkey
Scotland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
272-2 Henrik Elschner Pedersen
Denmark
Team Name:
Bloodline
Rider 1:
273-1 Ian Pienaar
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
273-2 Mark Van Zyl
South Africa
Team Name:
Vredendal
Rider 1:
274-1 Bennie Avenant
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
274-2 Eduard Lubbe
South Africa
Team Name:
Serneke Allebike
Rider 1:
275-1 Ola Serneke
Sweden
Category:
Grand Masters
Rider 2:
275-2 Börje Skoglund
Sweden
Team Name:
Near and Far
Rider 1:
276-1 Pierre van der Merwe
New Zealand
Category:
Grand Masters
Rider 2:
276-2 Nico Groenewald
South Africa
Team Name:
Toyota Gazoo Racing
Rider 1:
278-1 Riaan Weideman
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
278-2 Samantha Sanders
South Africa
Team Name:
Argentos
Rider 1:
279-1 Martin Sorice
Argentina
Category:
Masters
Rider 2:
279-2 Hugo Sosa
Argentina
Team Name:
Asterix&Cleopatra
Rider 1:
280-1 Nina Brenn
Switzerland
Category:
Masters Women
Rider 2:
280-2 Barbara Schwarz
Switzerland
Team Name:
ILoveBoobies #FortyFour
Rider 1:
281-1 Chantélle Bosch
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
281-2 Jozanne Louw
South Africa
Team Name:
Bike-Inn
Rider 1:
282-1 Luc Wouters
Belgium
Category:
Grand Masters
Rider 2:
282-2 Eric Verswijvel
Belgium
Team Name:
Bike-Discount Northwave
Rider 1:
283-1 Hans-Jürgen Juretzek
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
283-2 Björn Glasner
Germany
Team Name:
AlinaNutrisport
Rider 1:
285-1 Lars Hanschke
Mexico
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
285-2 Diego Hanschke
Mexico
Team Name:
Cansa Active
Rider 1:
286-1 Charl Harding
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
286-2 Bannister Erasmus
South Africa
Team Name:
CANSA - EFW
Rider 1:
287-1 Luciano Benade
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
287-2 Tienie Prinsloo
South Africa
Team Name:
Cape Town City
Rider 1:
288-1 Kevin Jacoby
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
288-2 Sacha Du Plessis
South Africa
Team Name:
CBZ Asfaltos
Rider 1:
289-1 Alejandro Blanco
Costa Rica
Category:
Mixed
Rider 2:
289-2 Kristel Espinoza
Costa Rica
Team Name:
De Roeiers
Rider 1:
292-1 Joeri Van Leeuwen
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
292-2 Derk Fontein
Netherlands
Team Name:
Nordr
Rider 1:
293-1 Hans Ivar Festad
Norway
Category:
Masters
Rider 2:
293-2 Andreas Martinussen
Norway
Team Name:
Especialíssima
Rider 1:
294-1 Tatiana Furlan
Brazil
Category:
Mixed
Rider 2:
294-2 Elciones Gervasio Valdameri
Brazil
Team Name:
AVA Factory Team
Rider 1:
295-1 Jordi Fernandez Juez
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
295-2 Javier Orellana Malloy
Spain
Team Name:
Exquisit’s
Rider 1:
296-1 Carles Rodríguez
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
296-2 Carlos Santasusana Bayona
Spain
Team Name:
First Light Couriers
Rider 1:
297-1 TJ Duncan
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
297-2 Kevin McKinney
South Africa
Team Name:
NJR Steel Fitzies
Rider 1:
298-1 Shawn Fitzhenry
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
298-2 Jordan Fitzhenry
South Africa
Team Name:
G&T
Rider 1:
299-1 Grant Whiley
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
299-2 Arjan-Tim Ferweda
Netherlands
Team Name:
Go Cycles
Rider 1:
300-1 Wendy Muller
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
300-2 Adéle Senekal
South Africa
Team Name:
Unimed/fourlab
Rider 1:
301-1 Thiago Machado
Brazil
Category:
Masters
Rider 2:
301-2 Cláudio Altivo
Brazil
Team Name:
Grenzbereich Master
Rider 1:
302-1 Thomas Rueckel
Switzerland
Category:
Masters
Rider 2:
302-2 Alexander Pscheidl
Germany
Team Name:
TRU Explorer
Rider 1:
303-1 Martin Saenz
Ecuador
Category:
Masters
Rider 2:
303-2 Patricio Vergara
Ecuador
Team Name:
Icecold
Rider 1:
304-1 Burt Gildenhuys
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
304-2 Elandre Kotzee
South Africa
Team Name:
Ironcowboys
Rider 1:
305-1 Mario Santana
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
305-2 James Lawrence
USA
Team Name:
Kapama
Rider 1:
306-1 Charl De Klerk
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
306-2 Bernard Roode
South Africa
Team Name:
Jatudu Picho
Rider 1:
307-1 Aleš Erler
Czech Republic
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
307-2 Jakub Partik
Czech Republic
Team Name:
4Ever Young
Rider 1:
308-1 Kurt Plachel
Switzerland
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
308-2 Christian Caluori
Switzerland
Team Name:
Last Chance
Rider 1:
309-1 Marc Lagesse
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
309-2 Stefan Jentzsch
Germany
Team Name:
Musas Paradisiacas
Rider 1:
310-1 Magdalena Mihura
Argentina
Category:
Grand Masters Women
Rider 2:
310-2 Patricia Bertolucci
Brazil
Team Name:
Leatt Endurance
Rider 1:
311-1 Donovan Le Cok
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
311-2 Hannes Kotze
South Africa
Team Name:
Libra
Rider 1:
312-1 Koos Van Der Merwe
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
312-2 Tommy Halliwell
South Africa
Team Name:
LitoBikes-HP
Rider 1:
313-1 Miguel Angel Hidalgo
Argentina
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
313-2 Oviedo Alejandro Lito
Argentina
Team Name:
BlueSun Solar Solution
Rider 1:
314-1 Marius Van Zyl
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
314-2 Gary Lee Laing
South Africa
Team Name:
Oggy Oggy Oggy
Rider 1:
317-1 Richard Allen
England
Category:
Grand Masters
Rider 2:
317-2 Magnus Mill
England
Team Name:
La Marzocco
Rider 1:
318-1 Nicholas Mallandain
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
318-2 Jody Hart
South Africa
Team Name:
Slack Attack
Rider 1:
319-1 Salo Minnaar
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
319-2 Clinton Schultz
South Africa
Team Name:
Virta
Rider 1:
320-1 Sami Inkinen
Finland
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
320-2 Jasper Verkuijl
Netherlands
Team Name:
Second Summit
Rider 1:
321-1 Dino Zuccollo
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
321-2 Grant Ralph
South Africa
Team Name:
The Belgian Waffle House
Rider 1:
322-1 Petrus Pieterse
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
322-2 Juan Mason
South Africa
Team Name:
Tierras Pampas
Rider 1:
323-1 Sergio Ariotti Ardisana
Argentina
Category:
Grand Masters
Rider 2:
323-2 Carlos Ernesto Balbarani
Argentina
Team Name:
Toproad
Rider 1:
324-1 Georges Valentiny
Luxembourg
Category:
Mixed
Rider 2:
324-2 Isabelle Klein
Luxembourg
Team Name:
Wittenberg 3
Rider 1:
326-1 Jan Drybooms
Belgium
Category:
Grand Masters
Rider 2:
326-2 Philip Malcorps
Belgium
Team Name:
Beira Rio
Rider 1:
328-1 Rodrigo Argenta
Brazil
Category:
Masters
Rider 2:
328-2 Francisco Rotta Muller
Brazil
Team Name:
TSU Protection Services
Rider 1:
329-1 Corneluis Labuschagne
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
329-2 Anton Lume
South Africa
Team Name:
A21 100%
Rider 1:
330-1 Gerald White
USA
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
330-2 Cedric van Coller
South Africa
Team Name:
e-FORT Mix
Rider 1:
331-1 Elrika Harmzen-Pretorius
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
331-2 Alexander Lawrance
South Africa
Team Name:
Lekker, Eh
Rider 1:
332-1 Melville du Plessis
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
332-2 Eric Siebert
Canada
Team Name:
Drivetrain Academy
Rider 1:
333-1 Jacques Grobler
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
333-2 Tyronne White
South Africa
Team Name:
From the Swiss Mountains
Rider 1:
334-1 Dagmar Tschoep
Austria
Category:
Mixed
Rider 2:
334-2 Markus Jenny
Switzerland
Team Name:
Ibex
Rider 1:
335-1 Grant Oosthuizen
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
335-2 Jakub Sadzik
South Africa
Team Name:
Invictus Duo
Rider 1:
336-1 Willem Greeff
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
336-2 Martin De Villiers
South Africa
Team Name:
Massey Ferguson
Rider 1:
337-1 Andrew Houston
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
337-2 Damon Stamp
South Africa
Team Name:
K@k en Kerm
Rider 1:
338-1 Johann de Bruyn
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
338-2 Jannie Steyn
South Africa
Team Name:
Hermano
Rider 1:
339-1 Altus Van Wyk
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
339-2 Michael Prinsloo
South Africa
Team Name:
Bermuda Craft Brewing
Rider 1:
340-1 Clinton Madgwick
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
340-2 Frederick Phillips
South Africa
Team Name:
#UnfinishedBusiness
Rider 1:
341-1 Niel Hugo
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
341-2 Almarie Hugo
South Africa
Team Name:
Neue Weberei by DIRS21
Rider 1:
343-1 David Heidelberg
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
343-2 Marc Van Den Hoonaard
Netherlands
Team Name:
Quality
Rider 1:
344-1 Pol Montaner Minguet
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
344-2 Joan Montaner
Spain
Team Name:
Yukon
Rider 1:
345-1 Andrew Preto
Canada
Category:
Grand Masters
Rider 2:
345-2 Thomas Tetz
Germany
Team Name:
NeveRest
Rider 1:
348-1 Artem Sitnikov
Cyprus
Category:
Masters
Rider 2:
348-2 Dzhamil Asfari
Russian Federation
Team Name:
Zippy Labels
Rider 1:
349-1 Kevin Thomas
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
349-2 Alan Breytenbach
South Africa
Team Name:
Vivaci e MXL Racing Team
Rider 1:
350-1 Paolo Triacca
Italy
Category:
Masters
Rider 2:
350-2 Bruno Salvatelli
Italy
Team Name:
ZEST
Rider 1:
351-1 Justin Doherty
Ireland
Category:
Masters
Rider 2:
351-2 Des Ryan
Ireland
Team Name:
Your Pace or Mine
Rider 1:
352-1 Corne Swanepoel
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
352-2 Jaco Swanepoel
South Africa
Team Name:
Work&You
Rider 1:
353-1 Bernard Bonnet
France
Category:
Masters
Rider 2:
353-2 Nicolas d'Hooghe
France
Team Name:
Having a jol!
Rider 1:
354-1 Ian Deacon
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
354-2 Trevor Baptiste
South Africa
Team Name:
Martini BikeRacing
Rider 1:
355-1 Skule Smorgrav
Norway
Category:
Grand Masters
Rider 2:
355-2 Jon Henrik Handley
England
Team Name:
MTB Wittenberg 4
Rider 1:
356-1 Kevin Van Looveren
Belgium
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
356-2 Geert Boeckx
Belgium
Team Name:
White Fly
Rider 1:
358-1 Fabio De Mesquita G. e Souza
Brazil
Category:
Masters
Rider 2:
358-2 Marcos Cesar De Oliveira
Brazil
Team Name:
Wille-Bulle
Rider 1:
359-1 Deon Van den Dool
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
359-2 Dawie Eybers
South Africa
Team Name:
Oro Valley Bicycle
Rider 1:
361-1 Carlos Navarro Sugich
Mexico
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
361-2 Andres Hernandez
Mexico
Team Name:
Wahooligan
Rider 1:
362-1 Christian van Zyl
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
362-2 Frans Nel
South Africa
Team Name:
Husqvarna-Vita Natura
Rider 1:
363-1 Boris Basta
Croatia
Category:
Masters
Rider 2:
363-2 Ivica Mesaric
Croatia
Team Name:
Vince & Dan
Rider 1:
364-1 Vincent Jordaan
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
364-2 Dandre Brand
South Africa
Team Name:
Stepp
Rider 1:
365-1 Ben Smyth
England
Category:
Masters
Rider 2:
365-2 MC Dreyer
South Africa
Team Name:
Vini Fantini
Rider 1:
366-1 Valentino Sciotti
Italy
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
366-2 Domenico Nicola Sciotti
Italy
Team Name:
Vikings
Rider 1:
367-1 Vidir Sigurdsson
Iceland
Category:
Masters
Rider 2:
367-2 Magnús Sigurjónsson
Iceland
Team Name:
VictoryVelo
Rider 1:
368-1 Chip McAvoy
USA
Category:
Grand Masters
Rider 2:
368-2 David Spargo
USA
Team Name:
Verge Sport Pi Cycles
Rider 1:
369-1 Paul Birchall
Ireland
Category:
Masters
Rider 2:
369-2 John Dempsey
Ireland
Team Name:
Venezuela Ram River 3.0
Rider 1:
371-1 Carlos Rivero
Venezuela
Category:
Grand Masters
Rider 2:
371-2 Antonio José Ramírez Molina
Spain
Team Name:
Boulder Bicycle Works
Rider 1:
372-1 Romulo Cobos
USA
Category:
Masters
Rider 2:
372-2 Brian Hannon
USA
Team Name:
Urbano Bike
Rider 1:
373-1 Jesus Fernando Paz Corbelle
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
373-2 Victor Manuel Urbano Cansado
Spain
Team Name:
Incognito
Rider 1:
375-1 Iwan Kossar
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
375-2 Christophe Harel
Mauritius
Team Name:
Belgian JES Bikers
Rider 1:
376-1 Johan Willemsen
Belgium
Category:
Masters
Rider 2:
376-2 Jozef Van Geel
Belgium
Team Name:
Txintxu
Rider 1:
377-1 Estebe Txintxurreta
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
377-2 Rafa Pombar Sainz
Spain
Team Name:
Het Kleinste Verzet
Rider 1:
378-1 Sam Matthys
Belgium
Category:
Masters
Rider 2:
378-2 Karel Breda
Belgium
Team Name:
Witzen Dassies
Rider 1:
379-1 Eben Basson
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
379-2 Phillip Luff
South Africa
Team Name:
Truls & Vidar
Rider 1:
380-1 Vidar Olsen
Norway
Category:
Grand Masters
Rider 2:
380-2 Truls Veslum
Norway
Team Name:
Trophy Bike Oftringen
Rider 1:
381-1 Franz Blaser
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
381-2 Tony Uebelhart
Switzerland
Team Name:
Altitude Wealth
Rider 1:
383-1 Phillip Malan
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
383-2 Carel Van Wyk
South Africa
Team Name:
Trans Atlantic
Rider 1:
384-1 Freddie Liversidge
England
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
384-2 Jeffrey Fier
USA
Team Name:
Pedal Place Bike Shop
Rider 1:
385-1 Thaise Souza
Brazil
Category:
Mixed
Rider 2:
385-2 Renan Roy
Brazil
Team Name:
Toproad - Wilwert
Rider 1:
386-1 Bob Wilwert
Luxembourg
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
386-2 Christian Schmit
Luxembourg
Team Name:
Thunder
Rider 1:
387-1 Erick D. Vivian
Mexico
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
387-2 Sergio Javier Ramos Sanchez
Mexico
Team Name:
THR-No Ride Around
Rider 1:
388-1 Amir Matityahu
USA
Category:
Masters
Rider 2:
388-2 Justin Holle
USA
Team Name:
ThinkMTB
Rider 1:
389-1 Sidney Harris
USA
Category:
Grand Masters
Rider 2:
389-2 Brad Renoult
USA
Team Name:
The Drillers
Rider 1:
390-1 Ivo Pravda
Czech Republic
Category:
Grand Masters
Rider 2:
390-2 Jiří Duchek
Czech Republic
Team Name:
Spoortjies Kloof
Rider 1:
391-1 Ichbert Franzsen
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
391-2 Tertius Franzsen
South Africa
Team Name:
The Spoke Patrol
Rider 1:
392-1 Tomislav Lukic
Switzerland
Category:
Masters
Rider 2:
392-2 Antoine Schaeublin
Switzerland
Team Name:
The 30's
Rider 1:
395-1 Richard Goodlace
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
395-2 Phil Ray
South Africa
Team Name:
Sicoob - Teto Preto
Rider 1:
397-1 Marco Tulio Reis
Brazil
Category:
Masters
Rider 2:
397-2 Fernando Pieri Leonardo
Brazil
Team Name:
ABR Ten Years Later
Rider 1:
399-1 Marcos Yamamoto
Brazil
Category:
Grand Masters
Rider 2:
399-2 Rodrigo Abreu
Brazil
Team Name:
Dahan
Rider 1:
400-1 Hadas Dahan
Israel
Category:
Mixed
Rider 2:
400-2 Shahar Dahan
Israel
Team Name:
Sportordination
Rider 1:
401-1 Robert Fritz
Austria
Category:
Mixed
Rider 2:
401-2 Romana Fritz-Winter
Austria
Team Name:
SPOKETACULAR
Rider 1:
403-1 Richard Downing
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
403-2 Marcel Greaver
South Africa
Team Name:
Bruddler
Rider 1:
404-1 Frank Utzeri
Germany
Category:
Grand Masters
Rider 2:
404-2 Timo Drescher
Germany
Team Name:
Young&Brave
Rider 1:
405-1 Tanja Schutte
South Africa
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
405-2 Iliska Verwey-Schutte
South Africa
Team Name:
Oggie
Rider 1:
406-1 Louis Phillips
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
406-2 Anton Steyn
South Africa
Team Name:
Velo Revolution Ireland
Rider 1:
407-1 Paul McGuire
Ireland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
407-2 Brian Stewart
Ireland
Team Name:
TW Profile
Rider 1:
408-1 Louis Otto
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
408-2 Pieter Henderson
South Africa
Team Name:
Ciovita
Rider 1:
409-1 Freddie Enslin
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
409-2 Andrew Gold
South Africa
Team Name:
Master 97
Rider 1:
410-1 Ching Yao Lin
Taiwan
Category:
Masters
Rider 2:
410-2 Kuo-Ming Hsu
Taiwan
Team Name:
Driessen Made By MTB
Rider 1:
411-1 Sander van Ooij
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
411-2 Hein Bergmans
Netherlands
Team Name:
Hungary
Rider 1:
412-1 Sándor Bánfi
Hungary
Category:
Mixed
Rider 2:
412-2 Erika Korosi
Hungary
Team Name:
Kinderhilfe Chittapur
Rider 1:
413-1 Uta Knape
Germany
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
413-2 Zané Coetzee
South Africa
Team Name:
Dynamic
Rider 1:
415-1 JP Du Preez
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
415-2 Ben Pienaar
South Africa
Team Name:
Imatra
Rider 1:
416-1 Daniele Giovannini
Italy
Category:
Mixed
Rider 2:
416-2 Silvia Scipioni
Italy
Team Name:
Cupcakes Of Hope
Rider 1:
417-1 Cilo Cipriano
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
417-2 Sylvia Van Tromp
South Africa
Team Name:
Ride for Club21
Rider 1:
418-1 Jaco Ferreira
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
418-2 Janice Venter
South Africa
Team Name:
Umhlanga Social Riders
Rider 1:
419-1 Shaun De La Porte
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
419-2 Michael Gavran
South Africa
Team Name:
Taxo
Rider 1:
420-1 Martin Dalmau
Ecuador
Category:
Masters
Rider 2:
420-2 Andres Barriga Chiariello
Ecuador
Team Name:
VolleLotte
Rider 1:
421-1 Melanie Baumann
Switzerland
Category:
Masters Women
Rider 2:
421-2 Steffi Steinberg
Germany
Team Name:
Swiss Bike School
Rider 1:
422-1 Gernot Liebentritt
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
422-2 Daniel Schefer
Switzerland
Team Name:
Live Twice
Rider 1:
423-1 Andrea Buhr
South Africa
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
423-2 Annarette Jansen van Rensburg
South Africa
Team Name:
Suelta Manetas
Rider 1:
424-1 Pablo Castañeda
Peru
Category:
Grand Masters
Rider 2:
424-2 Roberto Fioretto
Peru
Team Name:
Suelta Manetas 2
Rider 1:
425-1 Luis Enrique Rondon de la Jara
Peru
Category:
Masters
Rider 2:
425-2 Raul Pastor
Peru
Team Name:
Suelta Maneta
Rider 1:
426-1 Luis Felipe Rondón de la Jara
Peru
Category:
Masters
Rider 2:
426-2 Pablo Maldonado
Peru
Team Name:
3w/kg Racing
Rider 1:
428-1 Xavier Ferrer
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
428-2 Gabriel Barrios
Spain
Team Name:
Suplest|edenparadys.co.za
Rider 1:
429-1 Dany Bertschinger
Switzerland
Category:
Masters
Rider 2:
429-2 Florian Brand
Switzerland
Team Name:
Sportingbet
Rider 1:
430-1 Cuan Chelin
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
430-2 Jean de Villiers
South Africa
Team Name:
Specialized EC
Rider 1:
431-1 Edwin Vazquez
Ecuador
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
431-2 Javier Fiallo
Ecuador
Team Name:
Specialized.Ec Cuenca
Rider 1:
432-1 Xavier Coellar
Ecuador
Category:
Masters
Rider 2:
432-2 Gustavo Verdugo
Argentina
Team Name:
Specialized Tissot EC
Rider 1:
433-1 Pablo Mendez
Ecuador
Category:
Masters
Rider 2:
433-2 Leonardo Sanchez
Ecuador
Team Name:
Specialized INGCO Ecuador
Rider 1:
434-1 Pedro Luzuriaga
Ecuador
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
434-2 Xavier Mora
Ecuador
Team Name:
South Coast MTB
Rider 1:
436-1 Martin Dowle
England
Category:
Grand Masters
Rider 2:
436-2 Nicholas Tapsell
England
Team Name:
Songo.info
Rider 1:
437-1 André Pinto
Portugal
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
437-2 Marco Carvalho
Portugal
Team Name:
Snir & David
Rider 1:
439-1 David Moss
Israel
Category:
Masters
Rider 2:
439-2 Snir Herer
Israel
Team Name:
Sloth
Rider 1:
440-1 Henk Barnard
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
440-2 Gielie Fourie
South Africa
Team Name:
Slow Spokes
Rider 1:
441-1 Gareth Evans
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
441-2 Julio Lando Ferraz
South Africa
Team Name:
Slipstream
Rider 1:
442-1 John Bendixen
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
442-2 Kit Wostenholm
South Africa
Team Name:
Twentse Masters
Rider 1:
443-1 Patrick Slaghuis
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
443-2 Emiel Bekke
Netherlands
Team Name:
Esquel Racing
Rider 1:
444-1 Julian Gomez Villafane
Argentina
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
444-2 Ignacio Freeman Crespo
Argentina
Team Name:
Salt and Pepper
Rider 1:
445-1 Yashvir Maharaj
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
445-2 Richard Hoal
South Africa
Team Name:
Ser Movimiento
Rider 1:
446-1 Rodolfo Piacentini
Argentina
Category:
Grand Masters
Rider 2:
446-2 Ricardo Garcia
Argentina
Team Name:
SEP
Rider 1:
447-1 Martijn Franssen
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
447-2 Bart van Gerven
Netherlands
Team Name:
SEP 2
Rider 1:
448-1 Gerrit Wallinga
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
448-2 Jouk Cordier
Netherlands
Team Name:
ChemiCorp MTB
Rider 1:
452-2 Donavan Taylor
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
452-1 Byron Van Niekerk
South Africa
Team Name:
Scott-Bikesport Chiva
Rider 1:
455-1 Isaka De la Fuente Raistrick
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
455-2 David Salvador Henneguet
Spain
Team Name:
SB-DC
Rider 1:
456-1 Lap Yan Chow
Hong Kong
Category:
Grand Masters
Rider 2:
456-2 Siu Bing Kong
Hong Kong
Team Name:
Ruwacon
Rider 1:
459-1 JP Le Roux
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
459-2 Johannes Uys
South Africa
Team Name:
Wheelie Wannabes
Rider 1:
462-1 Roland Risi
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
462-2 Lionel Pinto
Portugal
Team Name:
Gorilla Dribbers
Rider 1:
463-1 Michael Toner
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
463-2 Matthew Du Toit
South Africa
Team Name:
PIVOT - ECUADOR
Rider 1:
464-1 Juan Roldan
Ecuador
Category:
Masters
Rider 2:
464-2 Santiago Padilla
Ecuador
Team Name:
GrannyGear
Rider 1:
467-1 Alex Kruger
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
467-2 Gavin Griggs
South Africa
Team Name:
KTM Bike - Ecuador
Rider 1:
470-1 Santiago Martin Rivera Márquez
Ecuador
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
470-2 Andrés Orfaith Rivera Márquez
Ecuador
Team Name:
Resicon
Rider 1:
472-1 Angus Rodwell
Australia
Category:
Mixed
Rider 2:
472-2 Shelley Knowles
Australia
Team Name:
Reifen Racing
Rider 1:
473-1 Adam Cooke
England
Category:
Masters
Rider 2:
473-2 Simon Gibbs
England
Team Name:
Bucket List
Rider 1:
474-1 Vincent Langlois
South Africa
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
474-2 Kevin Van Huyssteen
South Africa
Team Name:
RautaReidet
Rider 1:
476-1 Jukka Oikarinen
Finland
Category:
Masters
Rider 2:
476-2 Juha Vähämetsä
Finland
Team Name:
RAPIRO biketime
Rider 1:
477-1 Sascha Ludwig
Germany
Category:
Mixed
Rider 2:
477-2 Angelika Aigner
Germany
Team Name:
Racing Bears
Rider 1:
479-1 Paul Fowler
Australia
Category:
Masters
Rider 2:
479-2 Timothy Turton
Australia
Team Name:
Racing Foxes
Rider 1:
480-1 Michel Devos
Belgium
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
480-2 Axel Devos
Belgium
Team Name:
RoadexEMU
Rider 1:
482-1 Krista Pūcīte
Latvia
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
482-2 Beate Kovgere
Latvia
Team Name:
Squadra CC9 Tersuave
Rider 1:
483-1 Federico Cornejo
Argentina
Category:
Masters
Rider 2:
483-2 Juan Pablo Torre
Argentina
Team Name:
Project Thorn
Rider 1:
484-1 Karrie Hovey
USA
Category:
Mixed
Rider 2:
484-2 Charles Merrill
USA
Team Name:
Prima Today
Rider 1:
485-1 Jiri Verbylen
Belgium
Category:
Masters
Rider 2:
485-2 Filip Stuyck
Belgium
Team Name:
Kiwi Pedal Cartel
Rider 1:
487-1 Phil Murphy
New Zealand
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
487-2 Ben Earnshaw
New Zealand
Team Name:
Posworx
Rider 1:
488-1 Etienne Steyn
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
488-2 Jasper Van Vessem
Netherlands
Team Name:
Portugal - Tres Piñas
Rider 1:
489-1 Christopher Portugal
Peru
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
489-2 Renato Tapia Landa
Peru
Team Name:
PMB Eye
Rider 1:
492-1 Enslin Uys
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
492-2 Marc Adam
South Africa
Team Name:
Pioneer Plastics
Rider 1:
494-1 Gary Wiid
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
494-2 Frans Meintjes
South Africa
Team Name:
Philjoen
Rider 1:
495-1 Philip Niemann
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
495-2 Gerhard Viljoen
South Africa
Team Name:
Peru MTB
Rider 1:
499-1 Sandro Gallardo
Peru
Category:
Masters
Rider 2:
499-2 Francisco Gonzalez
Peru
Team Name:
Pedal Project
Rider 1:
502-1 Oliver Imfeld
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
502-2 Thomas Jauner
Switzerland
Team Name:
Parmentier MTB Racing
Rider 1:
504-1 Hugo Parmentier
France
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
504-2 Franck Parmentier
France
Team Name:
Ortho
Rider 1:
508-1 Cedric Palmen
Belgium
Category:
Masters
Rider 2:
508-2 Pieter Beeuwsaert
Belgium
Team Name:
Operation Healing Hands
Rider 1:
509-1 Nico Verloop
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
509-2 Quentin Kleynhans
South Africa
Team Name:
One-Hit Wonders
Rider 1:
510-1 Peter Borusiak
Germany
Category:
Grand Masters
Rider 2:
510-2 Ulrich Bettendorf
Germany
Team Name:
Onetime
Rider 1:
511-1 Daniel Smith
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
511-2 Karl Zander
South Africa
Team Name:
Oldie & Goldie
Rider 1:
512-1 Thomas Deiss
Switzerland
Category:
Mixed
Rider 2:
512-2 Michèle Mahrer
Switzerland
Team Name:
Trap dat dit klap
Rider 1:
513-1 Egbert Robertson
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
513-2 Malan Muller
South Africa
Team Name:
Ferreteria Corberan
Rider 1:
514-1 Ricardo Corberan Corberan
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
514-2 Victor Rodriguez Benavente
Spain
Team Name:
OK Foods Stilbaai/Hi Way
Rider 1:
515-1 JC Janse van Rensburg
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
515-2 Pieter Gildenhuys
South Africa
Team Name:
Oddis Nuts
Rider 1:
516-1 Leandro Oddino
Argentina
Category:
Grand Masters
Rider 2:
516-2 Jorge Alberto Giacinti
Argentina
Team Name:
Nutriplus
Rider 1:
517-1 Jacques Fourie
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
517-2 Jaco Pierre Uys
South Africa
Team Name:
NUBS
Rider 1:
518-1 Franck-Peter Nubel
France
Category:
Grand Masters
Rider 2:
518-2 François-jérôme Delannoy
France
Team Name:
Norwegian Machinery
Rider 1:
520-1 Rune Hovland
Norway
Category:
Masters
Rider 2:
520-2 Torleif Kleppe
Norway
Team Name:
Noda RCx2
Rider 1:
521-1 Ronald Cheung
Hong Kong
Category:
Grand Masters
Rider 2:
521-2 Ralph Cheung
Hong Kong
Team Name:
China MTB
Rider 1:
523-1 Kuanjie Feng
China
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
523-2 Jun Zhu
China
Team Name:
Namola
Rider 1:
524-1 Peter Adolphs
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
524-2 Willem Van Der Post
South Africa
Team Name:
MTB-South Africa.ch
Rider 1:
526-1 Brigitta Schmidlin
Switzerland
Category:
Masters Women
Rider 2:
526-2 Simone Evans
Switzerland
Team Name:
MTB Wittenberg 2
Rider 1:
527-1 Bert Martens
Belgium
Category:
Masters
Rider 2:
527-2 Frank Boeckmans
Belgium
Team Name:
Sinani-Taysec
Rider 1:
528-1 Jayson Stanley
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
528-2 Roger Taylor
South Africa
Team Name:
MSS
Rider 1:
529-1 Joaquim Santos
Portugal
Category:
Grand Masters
Rider 2:
529-2 Luis Tenreiro
Portugal
Team Name:
MP/SP
Rider 1:
530-1 Miquel Pujol
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
530-2 Simon Perez Juan
Spain
Team Name:
4-heaven.ch
Rider 1:
533-1 Fabian Spielmann
Switzerland
Category:
Masters
Rider 2:
533-2 Marco Näpflin
Switzerland
Team Name:
Morgan Father & son 100
Rider 1:
534-1 Bruce Morgan
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
534-2 Colin Morgan
South Africa
Team Name:
Moonsport
Rider 1:
535-1 Trent Key
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
535-2 Alain Walker
South Africa
Team Name:
Mont Blanc FS
Rider 1:
536-1 Nicola Iozzo
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
536-2 Justin Bertz
South Africa
Team Name:
Mojito Boys
Rider 1:
537-1 Thomas Dekeyser
Belgium
Category:
Masters
Rider 2:
537-2 Michel Skrzypczak
France
Team Name:
Mobility Hub
Rider 1:
538-1 Luvan Cass
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
538-2 Andrea Cass
South Africa
Team Name:
Miles For A Cause
Rider 1:
539-1 Rian Gobregts
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
539-2 Conrad Scholtz
South Africa
Team Name:
PINÓSRUBÍ TEAM
Rider 1:
540-1 Xavier Vilalta
Spain
Category:
Grand Masters
Rider 2:
540-2 XAVIER PALLEJA RIBA
Spain
Team Name:
Metzger Frost
Rider 1:
541-1 Christian Metzger
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
541-2 Warren Frost
England
Team Name:
Go Avante - Dreambike
Rider 1:
543-1 Johan Rodríguez
Venezuela
Category:
Mixed
Rider 2:
543-2 Marcia Alejandra Barrios Carrasquel
Venezuela
Team Name:
Megatrend MagicNet Bunel
Rider 1:
544-1 Igor Acs
Croatia
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
544-2 Vanja Somodi
Croatia
Team Name:
Medex
Rider 1:
545-1 Dag Simen Kristoffersen
Norway
Category:
Masters
Rider 2:
545-2 Audun Amundal
Norway
Team Name:
McIntyre
Rider 1:
546-1 Larry Hasson
Canada
Category:
Masters
Rider 2:
546-2 David Brown
Canada
Team Name:
Maverick
Rider 1:
547-1 Mirko Laudadio
Italy
Category:
Masters
Rider 2:
547-2 Giovanni Laudadio
Italy
Team Name:
Marathon 3
Rider 1:
548-1 Daniel Gaviria
Colombia
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
548-2 Andres Restrepo
Colombia
Team Name:
Marathon 5
Rider 1:
550-1 Camilo Jaramillo
Colombia
Category:
Masters
Rider 2:
550-2 Santiago Avila
Colombia
Team Name:
Fox van Helden
Rider 1:
551-1 Thomas Fox
Germany
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
551-2 Sebastian van Helden
Germany
Team Name:
2roads
Rider 1:
552-1 Bittor Muruaga Ilardia
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
552-2 Gustavo Cardenas
Mexico
Team Name:
Magoeba Buku
Rider 1:
554-1 Johan Borcherds
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
554-2 Gerard Spruyt
South Africa
Team Name:
Contra Relógio MOZ
Rider 1:
555-2 Miguel Duarte
Mozambique
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
555-1 Quinton Abrahams
South Africa
Team Name:
Ruger
Rider 1:
556-1 Leon Klopper
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
556-2 Andrew Rose
South Africa
Team Name:
M&M
Rider 1:
557-1 Mark Neukomm
Switzerland
Category:
Masters
Rider 2:
557-2 Manuel Plattner
Switzerland
Team Name:
Lusitano Racing
Rider 1:
559-1 Luis Manuel Bregieiro Domingues
Germany
Category:
Grand Masters
Rider 2:
559-2 Georg Kasperkovitz
Austria
Team Name:
Maryknoll
Rider 1:
560-1 Ka Lup Chan
Hong Kong
Category:
Grand Masters
Rider 2:
560-2 Wing Hong Tom Yau
Hong Kong
Team Name:
LPZ
Rider 1:
561-1 José María López Morales
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
561-2 Juan pedro Galvez alvarez
Spain
Team Name:
Los Peregrinos
Rider 1:
563-1 Patrick Haines
Costa Rica
Category:
Mixed
Rider 2:
563-2 Kathya Rojas
Costa Rica
Team Name:
London Dynamo
Rider 1:
564-1 Mark Gray
England
Category:
Grand Masters
Rider 2:
564-2 Angus Rissik
England
Team Name:
667
Rider 1:
565-1 Daven Tey
Singapore
Category:
Masters
Rider 2:
565-2 Eugene Low
Singapore
Team Name:
Lito Oviedo II
Rider 1:
566-1 Hugo Breser
Argentina
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
566-2 Guillermo Faccipieri
Argentina
Team Name:
CBZ Asfaltos 2
Rider 1:
567-1 Rodrigo Herrera
Costa Rica
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
567-2 Juan Carlos Alvarado
Costa Rica
Team Name:
Northern Lights
Rider 1:
569-1 Axel Tornau
Germany
Category:
Grand Masters
Rider 2:
569-2 Michael Berger
Germany
Team Name:
Boyne MTB
Rider 1:
570-1 Igor Martinis
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
570-2 Alessandro Martinis
South Africa
Team Name:
Les rafistolés
Rider 1:
571-1 Yannick Koenigsecker
France
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
571-2 Jean Hermann
France
Team Name:
Lazpiur & BZ sistemas
Rider 1:
572-1 Ander Aramburu
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
572-2 Iban Blazquez
Spain
Team Name:
Chapeau Norway
Rider 1:
573-1 Olav Tu Husveg
Norway
Category:
Masters
Rider 2:
573-2 Sven Husveg
Norway
Team Name:
Real Läuferriege
Rider 1:
575-1 Bruno Wassmer
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
575-2 Martin Frey
Switzerland
Team Name:
Latvian wannabe pro cycli
Rider 1:
576-1 Lauris Purnins
Latvia
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
576-2 Oskars Muiznieks
Latvia
Team Name:
Klippies & Coke
Rider 1:
577-1 Coenie Louw
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
577-2 Mark Kritzinger
South Africa
Team Name:
KFL
Rider 1:
579-1 Hugo Loots
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
579-2 Wilhelm Lategan
South Africa
Team Name:
Kaskon Cycling
Rider 1:
583-1 Martijn van der Ham
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
583-2 Ronald de Jong
Netherlands
Team Name:
BCBR
Rider 1:
584-1 Wilna Marais
South Africa
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
584-2 Lizl van der Westhuizen
South Africa
Team Name:
Jonsson&Jonsson
Rider 1:
586-1 Philip Jonsson
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
586-2 Edward Jonsson
South Africa
Team Name:
JEBA
Rider 1:
587-1 Fernando Badra Verdu
Argentina
Category:
Grand Masters
Rider 2:
587-2 Eduardo Macovaz
Argentina
Team Name:
Extrual
Rider 1:
590-1 Miguel Ángel Betancor Hernández
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
590-2 Yeray Machin Marrero
Spain
Team Name:
667-mama
Rider 1:
593-1 Sam Cheng
Singapore
Category:
Grand Masters
Rider 2:
593-2 Bryan Heng
Singapore
Team Name:
MOB Globers
Rider 1:
594-1 Rad Jankovic
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
594-2 Marco Martinelli
South Africa
Team Name:
Iloveboobies in motion
Rider 1:
595-1 Marius Richter
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
595-2 Ettiene Viljoen
South Africa
Team Name:
IGSA
Rider 1:
596-1 Ignacio Sevillano
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
596-2 Enrique Ballester
Spain
Team Name:
Highs and Lowes
Rider 1:
599-1 Fred Lowe
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
599-2 Christine Lowe
South Africa
Team Name:
CVL
Rider 1:
600-1 Ashley Lambert
Zimbabwe
Category:
Mixed
Rider 2:
600-2 Roelien Britz
South Africa
Team Name:
Honeycomb Rdx
Rider 1:
601-1 DuToit van den Bergh
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
601-2 Christiaan Janse Van Rensburg
South Africa
Team Name:
Courier Guy Shemer Tudor
Rider 1:
602-1 Vickus Meyer
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
602-2 Nigel Laver
South Africa
Team Name:
High Street
Rider 1:
604-1 Christopher Brits
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
604-2 Ryan Bennewith
South Africa
Team Name:
Heeltyd Speeltyd
Rider 1:
605-1 Stephan Coetzee
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
605-2 Govann Botha
South Africa
Team Name:
Hammer Bros. Racing
Rider 1:
606-1 Beat Nachbur
Switzerland
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
606-2 Andreas Brunner
Switzerland
Team Name:
Slovak Birds
Rider 1:
608-1 Branislav Strycek
Slovakia
Category:
Grand Masters
Rider 2:
608-2 Vladimír Benčík
Slovakia
Team Name:
Günter/Baron
Rider 1:
609-1 Gunter Gehrke
Brazil
Category:
Grand Masters
Rider 2:
609-2 Renato Baron
Brazil
Team Name:
TRIMAN
Rider 1:
610-1 Florian Wille
Germany
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
610-2 Iordanis Papadopoulos
Greece
Team Name:
Guatemalaoutdoors.com
Rider 1:
611-1 Telma Quan
Guatemala
Category:
Mixed
Rider 2:
611-2 Netzer Quan
Guatemala
Team Name:
Zero Ground
Rider 1:
613-1 Samuel Rickli
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
613-2 Rocco Mariani
Switzerland
Team Name:
Grenzbereich Grandmaster
Rider 1:
614-1 Mike Schramm
Germany
Category:
Grand Masters
Rider 2:
614-2 Udo Volz
Germany
Team Name:
Grenzbereich Men
Rider 1:
615-1 Stefan Zappe
Germany
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
615-2 Konstantin Jung
Germany
Team Name:
GPD-Racing
Rider 1:
616-1 Lars Herold
Germany
Category:
Mixed
Rider 2:
616-2 Michaela Barz-Herold
Germany
Team Name:
Gold Coast Group
Rider 1:
617-1 Ronny Marty
Switzerland
Category:
Masters
Rider 2:
617-2 Fred Buter
South Africa
Team Name:
Ginger Beer
Rider 1:
619-1 Amri Wiiliamson
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
619-2 Stuart Young
South Africa
Team Name:
Gil Teulades
Rider 1:
620-1 Francesc Moreno
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
620-2 Jaume Gil Mares
Spain
Team Name:
Gears & Beers
Rider 1:
621-1 Darren Oosthuizen
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
621-2 Gerhardt Noatschk
South Africa
Team Name:
FXC Racing
Rider 1:
624-1 William Bicheno
England
Category:
Masters
Rider 2:
624-2 Andrew Graham
England
Team Name:
Funciona
Rider 1:
625-1 Jordi Buch Font
Spain
Category:
Masters
Rider 2:
625-2 Eduardo Ester Fernandez
Spain
Team Name:
FuelX 2.0
Rider 1:
626-1 Jovan Jacobs
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
626-2 Nico Lombard
South Africa
Team Name:
Froth
Rider 1:
627-1 Larissa Roth
Australia
Category:
Mixed
Rider 2:
627-2 David Frances
Australia
Team Name:
FitLab Racing
Rider 1:
630-1 Alessio Mariotti
Italy
Category:
Masters
Rider 2:
630-2 Matteo Baldoni
Italy
Team Name:
Fit & Fast @ 40
Rider 1:
631-1 Andrew Flinders
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
631-2 Jasen Welsh
South Africa
Team Name:
Find The X Racing Team
Rider 1:
632-1 Julia Carrion
Spain
Category:
Mixed
Rider 2:
632-2 Marcel Gimenez Vidal
Spain
Team Name:
FHBC & Masgcor
Rider 1:
633-1 Jacobus Maree
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
633-2 Anton Bartman
South Africa
Team Name:
Farmer's Snack
Rider 1:
634-1 Matthias Mueller
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
634-2 Maik Frische
Germany
Team Name:
FCT - Facto Cycling Team
Rider 1:
635-1 Pieter Van Eester
Belgium
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
635-2 Thomas Van Den Bosch
Belgium
Team Name:
Eva & Scotts Epic Adv
Rider 1:
639-1 Scott Vogelmann
USA
Category:
Mixed
Rider 2:
639-2 Eva Lutz
Germany
Team Name:
Rocket
Rider 1:
640-1 Antonio Neves
Portugal
Category:
Masters
Rider 2:
640-2 Simon George
USA
Team Name:
Epique-Eclips
Rider 1:
641-1 Michiel de Ruijter
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
641-2 Bart de Vos
Netherlands
Team Name:
Epic Escapology
Rider 1:
642-1 Nicolas Sapieha
Belgium
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
642-2 Vincent Bulbo
Belgium
Team Name:
Energy Power
Rider 1:
644-1 Santiago Arias
Ecuador
Category:
Masters
Rider 2:
644-2 Diego Ponce
Ecuador
Team Name:
Endorfina Racing Team
Rider 1:
645-1 Lorenzo Redivo
Italy
Category:
Masters
Rider 2:
645-2 Giuliano Conconi
Italy
Team Name:
Evanlite Epic Project
Rider 1:
646-1 Marcin Kudlak
Poland
Category:
Masters
Rider 2:
646-2 Paweł Kołodziejek
Poland
Team Name:
Eleven Pro
Rider 1:
647-1 Alexander Rodriguez
Colombia
Category:
Grand Masters
Rider 2:
647-2 José Ignacio Palacio Garcia
Colombia
Team Name:
ECUMTB
Rider 1:
649-1 Diego Reyes
Ecuador
Category:
Masters
Rider 2:
649-2 Gustavo Penaherrera
Ecuador
Team Name:
Ecuador Epic
Rider 1:
650-1 Isidro Ponce
Ecuador
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
650-2 Ignacio Abedrabbo
Ecuador
Team Name:
paceline.fit two
Rider 1:
653-1 Eelco van Nieuwenhuijzen
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
653-2 Niek Niens
Netherlands
Team Name:
Plaza
Rider 1:
654-1 Filip Geers
Belgium
Category:
Grand Masters
Rider 2:
654-2 Frank Van Holderbeke
Belgium
Team Name:
Divi
Rider 1:
657-1 Matias Baudino
Argentina
Category:
Masters
Rider 2:
657-2 Federico Carlos Jurgens
Argentina
Team Name:
CPUT Mixed
Rider 1:
659-1 Etnard Louw
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
659-2 Sarita Louw
South Africa
Team Name:
Ist nog wijt
Rider 1:
660-1 Mart Habraken
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
660-2 Billy Ducker
Netherlands
Team Name:
Devonbosch for Qhubeka /3
Rider 1:
662-1 Jean-marie De Buck Van Overstraeten
Belgium
Category:
Grand Masters
Rider 2:
662-2 Frederik Dhondt
Belgium
Team Name:
Devonbosch for Qhubeka /2
Rider 1:
663-1 Peter Geldhof
Belgium
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
663-2 Maarten Raes
Belgium
Team Name:
DanisDeveltere
Rider 1:
665-1 Sébastien Kestelyn
Belgium
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
665-2 Thomas Claeren
Belgium
Team Name:
4E Capital Pacmans
Rider 1:
666-1 Jorge Beldad
Switzerland
Category:
Mixed
Rider 2:
666-2 Sonja Lieberherr
Switzerland
Team Name:
CzechRocket & SwissDiesel
Rider 1:
668-1 Pavel Gonda
Czech Republic
Category:
Masters
Rider 2:
668-2 Tobias Lüthi
Switzerland
Team Name:
Cycle4Life Botswana
Rider 1:
669-1 Lesego Osman
Botswana
Category:
Masters
Rider 2:
669-2 Themba Giddie
Botswana
Team Name:
Ride for a Child
Rider 1:
671-1 Mark Tew
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
671-2 Duane Hulley
South Africa
Team Name:
Sumtech - CR
Rider 1:
672-1 Gonzalo Peralta
Argentina
Category:
Mixed
Rider 2:
672-2 Ana Carolina Reppetto
Argentina
Team Name:
Inglorious Bastards
Rider 1:
673-1 Wynand Van Der Merwe
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
673-2 Armand Van Wyk
South Africa
Team Name:
Cosa Mala
Rider 1:
674-1 Manel Lao Cornago
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
674-2 Manuel Lao
Spain
Team Name:
Full Bike Store
Rider 1:
675-1 Rodolfo Roggio
Argentina
Category:
Masters
Rider 2:
675-2 Emiliano Miguel Valle Aguaisol
Argentina
Team Name:
Computer Mania Cannondale
Rider 1:
676-1 Christine Van Der Walt
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
676-2 Tania Rossouw
South Africa
Team Name:
Comeypedalea
Rider 1:
677-1 Ignasi San Jose Gispert
Spain
Category:
Mixed
Rider 2:
677-2 Martina Rebull Jané
Spain
Team Name:
Coffee & Chainrings
Rider 1:
679-1 Marc Kuepper
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
679-2 Reinhard Hagedorn
Germany
Team Name:
CliffordChance/Chamberiam
Rider 1:
680-1 Carlos Alvarez Caro
Spain
Category:
Grand Masters
Rider 2:
680-2 Antonio Henriquez Nill
Spain
Team Name:
ChloWe
Rider 1:
682-1 WeiTing Liu
Taiwan
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
682-2 YaTing Chuang
Taiwan
Team Name:
Ching It!
Rider 1:
683-1 Joseph Rosentel
USA
Category:
Grand Masters
Rider 2:
683-2 Shane Tow
USA
Team Name:
ChemChamp Africa
Rider 1:
684-1 Daniel Tenner
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
684-2 Biance Bekker
South Africa
Team Name:
CCL Sparrows
Rider 1:
685-1 Robert Warren
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
685-2 Grant Venter
England
Team Name:
Clarity Vix
Rider 1:
686-1 Herike Assis Silva
Brazil
Category:
Masters
Rider 2:
686-2 Valdinei Carlini
Brazil
Team Name:
The Bald and Beautifull
Rider 1:
687-1 Deon Strydom
South Africa
Category:
Mixed
Rider 2:
687-2 Arné Strydom
South Africa
Team Name:
Carbon Cowboys
Rider 1:
688-1 Mike Thompson
USA
Category:
Masters
Rider 2:
688-2 Ethan Blackburn
USA
Team Name:
Cape Racing
Rider 1:
690-1 Donavan Everitt
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
690-2 Wayne Brink
South Africa
Team Name:
Cape Healthcare
Rider 1:
691-1 Heiner Mora
Costa Rica
Category:
Mixed
Rider 2:
691-2 Natalia Navarro
Costa Rica
Team Name:
Cansa LCC
Rider 1:
692-1 Andre Terlouw
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
692-2 Mark Wagner
South Africa
Team Name:
Cambridge Park Riders
Rider 1:
693-1 Mike Lewis
Wales
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
693-2 Thomas Maisey
England
Team Name:
Cousins in cadence
Rider 1:
694-1 Nico Marais
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
694-2 Bennie Marais
South Africa
Team Name:
Bultzaki Group
Rider 1:
695-1 David Borrella Gracia
Spain
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
695-2 Victor Serrano Lopez
Spain
Team Name:
Brothers-in-Law
Rider 1:
696-1 Peter Bennett
South Africa
Category:
Grand Masters
Rider 2:
696-2 Mark Cvitanich
New Zealand
Team Name:
Brave
Rider 1:
698-1 Harm Wouters
Netherlands
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
698-2 Bram Wouters
Netherlands
Team Name:
Computer Mania Girls
Rider 1:
699-1 Nicolle Weir
South Africa
Category:
Masters Women
Rider 2:
699-2 Almari De Milander
South Africa
Team Name:
Two Tired
Rider 1:
701-1 Paulo Barreto
Brazil
Category:
Mixed
Rider 2:
701-2 Fernanda Barreto
Brazil
Team Name:
Longchamp Paris
Rider 1:
702-1 Marcel Boegli
Switzerland
Category:
Grand Masters
Rider 2:
702-2 Vernier Alain
Switzerland
Team Name:
Bike&Surf#2 Father&Son
Rider 1:
703-1 Markus Beck
Germany
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
703-2 Marco Gierzinger
Germany
Team Name:
Bike Store - Trek
Rider 1:
704-1 Erick Campos
Costa Rica
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
704-2 Aaron Castro
Costa Rica
Team Name:
Believe
Rider 1:
705-1 Paul Marais
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
705-2 Jamie Marais
South Africa
Team Name:
Dunetjes
Rider 1:
706-1 Emma Van der Stockt
Belgium
Category:
Mixed
Rider 2:
706-2 David Van der Stockt
Belgium
Team Name:
Beat Connection
Rider 1:
708-1 James Thompson
England
Category:
Masters
Rider 2:
708-2 Thomas Wold
USA
Team Name:
Beat Cycling
Rider 1:
709-1 Gijs Lummen
Netherlands
Category:
Masters
Rider 2:
709-2 Robin Grotenhuis
Netherlands
Team Name:
ASSO CAP VTT
Rider 1:
710-1 Edouard Tessier
France
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
710-2 Tangui Chavin-Collin
France
Team Name:
Balwin Properties
Rider 1:
711-1 Marno Gerber
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
711-2 Stephan Hertz
South Africa
Team Name:
Bagelbande
Rider 1:
712-1 Andreas Offenloch
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
712-2 Andre Bruhn
Germany
Team Name:
Sunriver
Rider 1:
713-1 Wium Bouwer
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
713-2 Conrad Strauss
South Africa
Team Name:
Swede Enough
Rider 1:
714-1 Jenny Rönngren
Sweden
Category:
Masters Women
Rider 2:
714-2 Sharon Walton
Australia
Team Name:
Aurik/Prosperity Health
Rider 1:
715-1 Christo Swartz
Namibia
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
715-2 Ingram Cuff
Namibia
Team Name:
Au grand Plateau
Rider 1:
716-1 Göran Vansteenkiste
Belgium
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
716-2 Cannoot Yordi
Belgium
Team Name:
Armex Racing
Rider 1:
718-1 Diego Dursi
Argentina
Category:
Masters
Rider 2:
718-2 Ricardo Lopez Casillas
Mexico
Team Name:
Ar&Co
Rider 1:
719-1 Paula Lopez
Argentina
Category:
Amateurs Women
Rider 2:
719-2 Alejandra Cristina Tattenbach Arias
Costa Rica
Team Name:
Aramex Logistics Legends
Rider 1:
720-1 Chris Botha
South Africa
Category:
Masters
Rider 2:
720-2 Peter Liebenberg
South Africa
Team Name:
Anglo African Warriors
Rider 1:
722-1 Marius Momberg
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
722-2 Lee Morgan
England
Team Name:
AngryBoys
Rider 1:
723-1 Andrey Dobrynin
Israel
Category:
Masters
Rider 2:
723-2 Oleg Smoli
Estonia
Team Name:
Ancient Ass Riding Posse
Rider 1:
724-1 Jody Bailey
USA
Category:
Great Grand Masters Men
Rider 2:
724-2 Pieter Muller
South Africa
Team Name:
Amorotto by Foodness 1
Rider 1:
725-1 Filippo Crovetti
Italy
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
725-2 Francesco Cucchi
Italy
Team Name:
AVIS
Rider 1:
726-1 Luthando Kaka
South Africa
Category:
Amateurs Men
Rider 2:
726-2 Hlony Rakhomo
South Africa
Team Name:
Bihler Father & Son
Rider 1:
727-1 Markus Bihler
Germany
Category:
Masters
Rider 2:
727-2 Edgar Bihler
Germany